• Bugün: Pazartesi, Şubat 25, 2019

Ankara ‘da Graffiti Sanatı

Graffiti Sanatı
Admin
Ocak22/ 2015

Cihan Çelik 1986 yılında Ankara’da doğdu. Küçük yaşlarında resim yapmaya başlayan sanatçı, 1998 yılından beri aktif olarak çeşitli şehirlerde duvar resmi uygulamaları yapmaktadır.

 Çeşitli festivaller ve çalıştaylara katıldı. 2010 yılında Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. İki kişisel sergi açtı ve birçok grup sergisinde yer aldı.

 

Çeşitli televizyon programlarında yer alan Cihan Çelik, pek çok duvar ve kitap resmine imza attı. Tipografi ve sokak sanatı gibi alanlarda makaleler yazdı. Üniversite yıllarından itibaren standart hale getirdiği büyük boy işleri ile tipografiyi ve sokak sanatını çağdaş sanat ortamına taşıyan sanatçı, dijital ve boyasal saydam katmanlardan oluşan seri işler üretmeye başladı. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat dalında tezli yüksek lisansını tamamladı. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>