• Bugün: Pazar, Şubat 17, 2019

Arabistan 100 milyar dolarlık amerikan silahlarını çok sevdi

trump suudi arabistan
Admin
Ocak26/ 2015

ABD ve Suudi Arabistan silah ticaretinde yine 100 milyarlık bir silah ticaretinde anlaştılar. Amerikanın kullanmadığı ve eskimiş silahlarını yine hurda olarak çöpe atmasına gerek kalmadı. Bilindiği gibi OPEC ülkeleri Rusya ile beraber anlaştılar ve petrol üretimini düşürmek için toplu karar verdiler,  sonuç olarak arz ve talep artışı yüzünden petrolün değeri dünya piyasasında artacaktı.

Tam bu arada Amerika kendi petrol üretimi artırdı ve petrolün varil değerini 50 doların altında tutmaya başardı. Petrol bu kadar ucuz iken silah ticareti ile az silah verip çok petrol alacak.

Ortadoğu’daki savaşlar fakirlik ve cahilliğin yolunu açmışken, gavur dediğimiz memleketler Türkleri ekmek parasını anlının teriyle kazanabilmesi için ülkelerine işçi olarak davet etiler. Araplarda yurtdışından insanları davet ediyor ama daha çok ingiliz fransız ve amerikalı şirketlerini ülkelerinde kaymak sektörlerde Arapların sermayesini kazanmak için çağırıyorlar. Nede olsa Araplar 100 milyar dolarlık amerikan silahlarınıçok sevdi ve bu tür ticari anlaşmalara çok alışkınlar.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>