• Bugün: Çarşamba, Şubat 20, 2019

Borsa İstanbul 100 seviyesinde

Borsa İstanbul 100 seviyesinde
Admin
Ocak21/ 2015

İntegral Yatırım Menkul Değerler AŞ Araştırma Direktörü Tuncay Turşucu da açıklanan ilk çeyrek bilançoların ardından endekste ağırlığı olan şirketlerde hedef fiyatların yukarı yönlü revize edildiğini, bu durumun yeni bilanço beklentileri oluştururken aynı zamanda endekste yukarıda yeni alanlar yarattığını söyledi.

Turşucu, gelişen ülkelere yönelik pozitif rüzgarın devam etmesinin endeks için olumlu olduğunu ifade ederek, “Hükümetin referandum sonrasında erken seçim beklentilerini boşa çıkarması ve reformist bir söylem içerisinde olması endeks için olumlu oldu. Bu piyasalar için önemliydi. Bu nedenlerden dolayı endeksin gidecek yeri var diye düşünüyoruz.” dedi.

 

Dolar bazında 2.73 sent seviyelerine karşılık gelen 98.000 seviyesinin ilk hedef olabileceğini, bu seviyenin de geçilmesi durumunda 100.000 psikolojik direncinin test edilebileceğini belirten Turşucu, devamla şu görüşleri dile getirdi: “Dolar bazında endekste, hala düştüğü yerlerden toparlanma eğilimi görülüyor. Yukarıda gidecek yeri oldukça yüksek. Ancak daha üst seviyeler için mevcut rüzgarın devam etmesi gerekli. Önümüzdeki dönemde içeriden daha çok, küresel rüzgarlar daha fazla etkili olacak görünüyor. ABD piyasalarında Trump kaynaklı endişelerin yeniden yükselip yükselmeyeceği önemli olacak. New York borsasındaki herhangi bir satış dalgası küresel piyasalar için çok büyük bir risk olacaktır. Fed’in piyasalar için bir risk faktörü olduğunu artık düşünmüyorum.” OPEC ve OPEC dışı ülkelerin petrol konusundaki tavırlarının da önemli olacağını vurgulayan Turşucu, petrol fiyatlarında oluşabilecek sert düşüşlerin de piyasaları olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>