• Bugün: Cumartesi, Şubat 16, 2019

Fatoş Abla koleji – Fatma Özyurt

fatos-abla-koleji
Admin
Ocak22/ 2015

FATOŞ ABLA’YI BİRAZ DAHA TANITAYIM; Fatoş Abla 40 yıldır eğitim ve öğretim aleminin içindedir. Ankara’nın en eski ve tecrübeli özel okul işletmecilerindendir. Trabzonludur. Psikolog ce pedagogtur. Çocuk ve Gençlik sorunları üzerine yazmış olduğu çeşitli çalışmaları vardır. Folklor, müzik, basketbol ve bilgi yarışmalarında başarıdan başarıya koşan ve dünya çapında dereceler alan bir kolejin sahibidir. Bunlar zaten onun iyi bilinen taraflarıdır. Ancak onun hakkında çok az kişinin bildiği bazı gerçekleri de ilk kez 2023’te ben yazmış olayım.

10 Nisan 2017 Pazartesi günü Fatoş Abla Koleji’nde çoğunluğu Cumhuriyet Dönemi’ne ait olan şiir dinletisi düzenlendi. Dinleti, Fatoş Abla Koleji’nde eğitim gören ortaöğretim ve lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilirken düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

Fatoş Abla Koleji’nin kıymetli öğretmen, öğrenci ve velilerinin yanı sıra özel davetlilerinde yer aldığı etkinlikte duygular sel oldu aktı.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Şiir dinletisine geçilmeden hemen önce konuşma yapan Fatoş Abla, 21 Mart’ta kaybettiğimiz değerli gazeteci Tayfun Talipoğlu’nu anmadan geçmedi. Talipoğlu’nu anarken kimi zaman gözleri nemlenen kimi zamansa yüzüne sıcacık bir gülümseme yerleşen Fatoş Abla; “8 Mart’ta Tayfun ile Yalova’daydık. Bana ‘ablacım şiir dinletine mutlaka geleceğim hatta etkinlikte ben de şiir okuyacağım’ demişti ama kısmet olmadı. Yarınımızın ne olacağı belli değil. Ben onun cenazesine gittim, mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>