• Bugün: Cumartesi, Şubat 16, 2019

İstanbul emlak zenginleri ve fiyatları

İstanbul emlak zenginleri ve fiyatları
Admin
Ocak21/ 2015

İstanbul emlak zenginleri ve fiyatları yine daha zengin oldu. Türkiye genelinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 16 oranında artış göstererek, 2 bin 566 lirayı buldu. Kiralık konutlarda ise artış yüzde 16, ortalama metrekare fiyatı 18 lira oldu. Türkiye’de amortisman (geri dönüş) süresi ise 12 yıl olarak açıklandı.

Buna göre İstanbul’da Mayıs 2016 itibariyle satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 3 bin 850 liraya ulaştı. İl genelinde son bir yıllık artış yüzde 21 oranında.

Kiralık konutlarda ise fiyatlar yüzde 10 artarak 22 lira metrekare ortalamasına ulaştı. İstanbul’da amortisman süresi ise 15 yıl olarak hesaplandı. İstanbul’da son bir ayda fiyatların en çok arttığı ilk üç ilçe; Küçükçekmece, Şile ve Fatih oldu. Küçükçekmece ve Şile’de ortalama metrekare fiyatı yüzde 3, Fatih’te ise yüzde 2,9 arttı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>