• Bugün: Perşembe, Şubat 14, 2019

İstanbul’un yeni havalimanı

maket-drone-ucak-istanbul
Admin
Ocak22/ 2015

Türkiye İGA’nın İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği ‘İstanbul Liseler Arası Model Uçak Eğitimi ve Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul Yeni Havalimanı’nda yapılan final yarışması ile birlikte havalimanı ilk uçağını ağırlamış oldu.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, İstanbul genelinde tüm liselerin katılımına açık olan Model Uçak Yarışması’nda bu yıl 40 farklı okuldan 172 öğrenci başvuru yaptı ve katıldı.

Ön elemeyi geçen 46 öğrenci eğitimlere katılmaya hak kazanırken.Teorik eğitimler sonrası finale kalan 20 öğrenci, uygulama dersleri sonrası tasarladıkları model uçaklarını finalde sergileme şansına sahip oldular. Finalde 20 öğrenci, Pulsar, Target, Şanlı Takım, Karavul ve Poyraz adlı takımlarla yarıştı. Karavul takımı yarışmada belirlenen uçuş görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek birinciliği kazandı ve büyük ödül olan teknoloji marketlerinde geçerli 6 bin liralık çekin sahibi oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>