• Bugün: Perşembe, Şubat 14, 2019

Kandil’e yönelik ortak operasyon kapıda

kandile-yonelik-ortak-operasyon-kapida
Admin
Kasım15/ 2017

Kandil’e yönelik ortak operasyon kapıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’nin merkez komuta kademesinni bulunduğu Kandil’e yönelik operasyon konusunda İran ile hemfikir olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’nin merkez komuta kademesinin saklandığı Kandil’e operasyon açıklamasında bulundu.

Buna göre, Türkiye ile İran, Kandil’e operasyon ortak operasyon için anlaşmaya vardı.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın Meclis kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamayı köşesine taşırken, şu ifadeleri kullandı:

  • “PKK’ya karşı İran’la birlikte Kandil’e yapılacak ortak operasyonu sorduk. “İran’la Kandil’e ortak operasyon konusunda hemfikiriz. Prensipte anlaştık. İran Genelkurmay Başkanı’nın Ankara ziyaretinde de bu konu netleşti. İrade var ancak ne zaman nasıl olur bilinmez. Bu işlerde zaman söylenmez. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi…” Erdoğan, “Bir gece ansızın girebiliriz” demişti. Bu işler davul-zurna ile olmaz. Kandil’e bir gece ansızın girilecek demektir.

Gazete Habertürk’ten Bülten Aydemir de konuya ilişkin haberinde, Türkiye ile İran’ın, Kandil’e yönelik ortak operasyon için her konuda anlaştığını yazdı.

Habere göre, İran ve Türkiye operasyon için uygun zaman ve koşullar bekleniyor.

Kaynak: Kandil’e yönelik ortak operasyon kapıda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>