• Bugün: Cumartesi, Şubat 16, 2019

Katar’ın haber ajansı hack’lendi

katar-hacklendi
Admin
Mayıs26/ 2017

Katar devlet televizyonu dün akşamki yayınında Şeyh Tamim’in seremonideki görüntülerini yayınlarken, altyazıda sahte haberlerdeki ifadelerin yer aldığı iddia edildi. Hamas’ı “Filistin haklkının yasal temsilcisi” olarak tanımlayan altyazıda, Katar’ın İran ve ABD ile “güçlü ilişkilere sahip olduğuna” da yer verildi.

Altyazıda, “İran, gözardı edilmeyecek bölgesel bir İslam gücüdür ve ona karşı çıkmak akıllıca değildir. Bölgenin stabil hâkle gelmesi için büyük bir güçtür” ifadeleri de görüldü.

TWEET DE ATTILAR

Hacker’lar iddiaya göre haber ajansının Twitter hesabını da ele geçirdiler ve Katar Dışişleri Bakanı’nın ağzından diğer Arap ülkelerinin Katar’a tuzak kurduğu konusunda tweet’ler attılar. Tweet’ler bir süre sonra hesaptan silindi.

Katar İletişim Ofisi Direktörü Şeyh Saif Bin Ahmed Al Thani, yetkililerin soruşturma başlattıklarını ve ajansın verdiği haberlerin Katar yetkililerinin fikirleriyle ilgisi olmadığını vurguladı.

TV’deki görüntüler Suudi uydu kanalında da yer bulurken, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kablo TV şirketleri sabahtan itibaren Katar merkezli El Cezire kanalına erişememeye başladılar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>