• Bugün: Pazar, Şubat 17, 2019

Kıbrıs görüşmeleri bitti’ iddiası

kıbrıs
Admin
Temmuz06/ 2017

Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Mayıs 2015’te göreve gelmesinin ardından yoğun bir şekilde sürdürülen Kıbrıs müzakerelerinin başarısızlıkla sonuçlandığı iddia edildi.

NTV’nin haberine göre, Rum Lider Nikos Anastasiadis, İsviçre’deki Kıbrıs görüşmelerinden ayrılacağını açıkladığı ve “Görüşmelere devam edemem, geri dönüyorum” dediği iddia edildi. Öte yandan, Kıbrıs Rum televizyonu Rik, müzakerelerin çöktüğü ve Anastasiadis’in daha fazla müzakere yapmayıp geri döndüğü yönündeki haberleri yalanladı. Rum televizyonu, müzakerelerin devam ettiğini duyurdu.

Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için Birleşmiş Milletler (BM), gözetiminde sürdürülen müzakereler 11 Nisan’da yeniden başlamıştı.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Güney Kıbrıs Rum Lideri Nikos Anastasiadis arasında Mayıs 2015’ten bu yana devam eden müzakereler çerçevesinde 16 Şubat’taki görüşmede, Anastasiadis kapıyı sertçe vurarak müzakere masasından kalkmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>