• Bugün: Perşembe, Nisan 4, 2019

Konya’da Lunaparkta kulenin halatı koptu

konya-luna-park-kule-kaza
Admin
Ocak22/ 2015

Türkiye Konya’da bir lunaparktaki “Adrenalin Kule” adı verilen eğlence aracının mekanik arzadan dolayı halatının kopması sonucu 10 kişi yaralandı.

Meram İlçesinde bulunan Karaaslan Hadimi Parkı’nda bulunan lunaparktaki “Adrenalin Kule” adı verilen eğlence aracına 17 kişi bindi.

Adrenalin Kulenin 25 metre yüksekliğe kadar çıkabilen eğlence aracının halatları, yaklaşık 2 metre yüksekteyken koptu. 25 metre yükseklikte halatın kopmaması çok büyük bir kazadan vatandaşlarımızın hayatını kurtardı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi ölen vatandaş olmadı. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, halatın kopma anı, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntülerde “Adrenalin Kule” adı verilen eğlence aracı hızla aşağıya inerken halatın kopma anı ve yaşanan panik yer alıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>