• Bugün: Perşembe, Şubat 14, 2019

PS5 çıkış tarihi ortaya çıktı!

ps5-ozellikleri-ve-fiyati
Admin
Temmuz11/ 2017

PS5 özellikleri ne olacak? PS5 hangi donanım özelliklerini bizlere sunacak? Peki, PS5 fiyatı? İşte tüm bunlar için ilk ön bilgiler ortaya çıktı. PS5 özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Sony’nin 9. nesil oyun konsolu olacak olan PlayStation 5 ile 4K oyun ve eğlence Teknolojilerine odaklanılması bekleniyor. Peki, neden? Elbette bir konsolu ilk başta sattıracak oyunlar, o konsola özel olacak yapımlar. Bunun en yakın örneğini Nintendo Switch ile görüyoruz. PS5 ise 4K odaklı bir oyun konsolu olacağı için ilk başta 3. partiyapımcılardan yeterli desteği alamayabilir. Bu yüzden özel oyunlara odaklanacaktır.

PlayStation 5 ise PS4’ün ömrü 5 yıla dayandığı zaman, yani 2018 yılında bizlerle buluşacak. PS5 çıkış tarihi 2018 ikinci yarısı olacak. Aslında PS4 Pro sayesinde PlayStation 4’ün ömrünün 2020‘ye dayanması bekleniyordu ama Xbox Scorpio ve Nintendo Switch şu an çok ciddi rakipler.

Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen ksıım TFLOPSdeğeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Xbox Scorpio‘nun 6 TFLOPSPS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu düşünülünce bu gerçekten de çok ciddi bir fark. PS5 fiyatı ise bu bağlamda 500 dolar ve üzeri olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>