• Bugün: Pazar, Şubat 17, 2019

Rusya ve ABD arası savaş – Hedef olarak göreceğiz

rusya-abd-savaş
Admin
Haziran20/ 2017

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD’nin Esed rejimine ait bir uçağı düşürmesinin ardından, kendi hava kuvvetlerinin etkin olduğu bölgelerde uçan herhangi bir cismi hedef olarak göreceğini duyurdu.

Rakka’da ABD Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların Esed rejimine bağlı bir savaş uçağını düşürmesinin yankıları sürüyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyulması gerektiği yönündeki açıklamanın ardından bir açıklama da Rusya Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 19 Haziran itibariyle ABD ile hava kazalarını engellemek için yapılan istihbarat paylaşım kanalının askıya alındığı duyuruldu. Rusya, kendi hava kuvvetlerinin aktif olduğu bölgelerde, herhangi bir uçan cismi hedef olarak göreceğini belirtti.

Washington yönetimi, Esed rejimine ait uçağın Rakka yakınlarındaki ABD destekli güçlere çok yakın bir bölgeyi bombaladığını ve bu yüzden düşürüldüğünü duyurmuştu.

Rusya ise ABD’yi iletişim kanallarını kullanmadan, Suriye’ye ait bir uçağı düşürmekle ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duymamakla suçluyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>