• Bugün: Pazartesi, Şubat 18, 2019

Tenten’in çizgi romanına 5.6 milyon dolar

tenten-cigi-romanı
Admin
Haziran03/ 2017

Çizgi roman karakteri Tenten’in, köpeği Milu ve arkadaşı Kaptan Haddock’la Ay’da yaşadığı maceraları anlatan çizim, Paris’teki açık artırmada rekor fiyata alıcı buldu.

Ünlü çizgi roman karakteri Tenten’in çizimlerinin bulunduğu bir eser, önceki gün Fransa’nın başkenti Paris’teki Artcurial Müzayede Evi’nde açık artırmaya sunuldu.

Herge adıyla tanınan Belçikalı çizer Georges Prosper Remi tarafından 1929’da yaratılan Tenten’in, ‘Ay’daki Kâşifler’ isimli maceralarının bulunduğu bir çizim 1 milyon 550 bin Euro’ya (yaklaşık 5 milyon 600 bin TL) satıldı.

1954’de piyasaya sürülen ve Türkçe’ye “Ay’a ayak basıldı” olarak çevrilen, “On est marche sur lune” isimli esere ait siyah beyaz kare kalem çalışması, Avrupalı bir koleksiyoncu tarafından satın alındı.

Çin mürekkebiyle çizilmiş eserde astronot kıyafeti giymiş olan Tenten, köpeği Milu ve arkadaşı Kaptan Haddock, Ay üzerinde incelemeler yaparken görülüyor. Müzayede evi, eserin değerini 700 bin (2.5 milyon TL) ve 900 bin (3.20 bin TL) Euro arasında belirlemişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>