• Bugün: Perşembe, Şubat 14, 2019
https://www.youtube.com/watch?v=I8ae65p3x-Q&feature=youtu.be

Yünan Rumlara mehter marşı dinleten Türkler – Barbaros Hayreddin Paşa

Süre: 00:01:18
Admin
Ocak26/ 2015

Kıbrıs açıklarında sismik arama faaliyetinde bulunan ve doğal gaz rezervleri arayan Barbaros Hayrettin Paşa gemisi mürettebatı, ˮmünhasır ekonomik alan ihlaliˮ uyarısı yapan Rum yetkililere mehter marşı dinleterek karşılık verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Kıbrıs açıklarında sismik arama faaliyetinde bulunan ve dogalgaz araması yapan Barbaros Hayrettin Paşa gemisinden, Güney Kıbrıs Rum Yönetimiʹnin telsizden yaptığı ˮmünhasır alan ihlaliˮ uyarısına, Mehter Marşı ile karşılık verilip susturuldu.

 

AA muhabirinin Bakanlık yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 21 Nisanʹda Akdeniz açıklarında sismik arama faaliyetlerine başlayan Barbaros Hayrettin Paşa gemisine, Rum yetkililer tarafından telsizle ˮRum münhasır ekonomik alanında arama yapıldığı mesajını kabul edinˮ uyarısında bulunuldu. Bunun üzerine gemi mürettebatı da telsizden Rum yetkililere Mehter Marşı dinleterek karşılık verdi.

Kıbrıs çevresinde çıkan doğalgazı, adanın tamamının zenginliği olarak görmeyen ˮmünhasır alan ihlaliˮ uyarısı video görüntülerine de yansıdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>