• Bugün: Salı, Şubat 19, 2019

Zabıta mafiası

Admin
Haziran16/ 2017

10 ZABITAYLA MÜDAHALE

Vatandaşı korumaya değil dövmeye gelmişler. Olay önceki gün 23.30 sıralarında Üsküdar Güzeltepe Mahallesi’nde yaşandı. Bir kamyonette bezelye satan Reyhan K.’nın kamyonetini çekmek ve malına el koymak isteyen 10’un üzerinde zabıta olay yerine geldi. Bezelyeyi toplamak yerine sağa sola dağıtan zabıtalara direnmek isteyen kadın, kendisine kaba davranan zabıtalara gözyaşları içinde yalvardı. Kadının yakarışlarına aldırış etmeyen zabıtalar Reyhan K.’yı kamyonetin içinde sıkıştırdı. Korktuğu için nefesi kesilen seyyar satıcı, olay yerinde bayıldı. Zabıtalar, hiçbir şey olmamış gibi arkasını dönüp giderken yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

SADECE PARA CEZASI

Olay sırasında bir zabıta memuru elinden hafif yaralandı. Üsküdar Belediyesi Zabıtası, 28 Mayıs Pazar günü yaşlı bir işportacıya kaba davranan zabıtaları uyarmak isteyen muhabirimiz Leyla Ünal’ı da darp etmişti. Ünal, darp raporu alarak zabıtalardan şikâyetçi olmuştu. Üsküdar Belediyesi, zabıtalarına idari para cezası vermekle yetinmişti.

Çok sayıda zabıta, kamyonete binip işportacı kadının üstüne yürüyor…

10 zabıtayı karşısında gören kadın gözyaşları içinde yalvarıyor ancak zabıta kaba davranışlarına devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Bunları kullanabilirsin HTML Etiketler ve nitelikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>